۱۴۰۰ دوشنبه ۳۱ خرداد
FA
دانشگاه اصفهان
ديدار رييس دانشگاه اصفهان و رييس هيات امناي بنياد حاميان دانشگاه با استاندار اصفهان
دكتر طالبي رييس دانشگاه،دكتر فقيهيان مدير عامل بنياد حاميان دانشگاه،دكتر ميرخاني معاون اداري ومالي دانشگاه، آقاي حاج حسين رضايي عضو اصلي هيات مديره بنياد با دكتر عباس رضايي استاندار اصفهان ديدار و گفتگو نمودند.

 

دكتر طالبي رييس دانشگاه،دكتر فقيهيان مدير عامل بنياد حاميان دانشگاه،دكتر ميرخاني معاون اداري ومالي دانشگاه، آقاي حاج حسين رضايي عضو اصلي هيات مديره بنياد با دكتر عباس رضايي استاندار اصفهان ديدار و گفتگو نمودند.

 دكتر فقيهيان مدير عامل بنياد حاميان دانشگاه اصفهان توضيحاتي پيرامون چارت تشكيلاتي بنياد ارايه نمود و هدف گذاري بنياد را بر اساس نيازها و توانمندي هاي دانشگاه عنوان كرد در اين توضيحات مدير عامل بنياد عنوان كرد با توجه به نيازهاي دانشگاه براي عموم شناخته شده نمي باشد لازم است براي جامعه توانايي ها و نيازهاي دانشگاه مشخص شود و اين يكي از هدف هاي بنياد مي باشد.

دكتر فقيهيان از  استاندار دعوت كردند در همايشي كه در آينده جهت تكريم و شناسايي خيرين در دانشگاه تشكيل مي شود بعنوان سخنران حضور يابند كه  استاندار از اين دعوت استقبال نمودند و آمادگي خود را جهت هرنوع همكاري با بنياد اعلام نمودند. ضمنا با توجه به اينكه بنياد در صدد راه اندازي باغ گياه شناسي با كمك خيرين مي باشد از ايشان حمايت و رهنمود خواسته و ايشان حمايت همه جانبه خود را اعلام كردند

استاندار اصفهان با اشاره به ضرورت تناسب بين جذب دانشجو و بازار كار، گفت: نياز سنجي ضرورت امروز دانشگاه است و از اين طريق مي توان اين تناسب را برقرار كرد.

به گزارش وب سايت خبري uinews و به نقل از ايرنا/ عباس رضايي روز يكشنبه در ديدار با اعضاي بنياد حاميان دانشگاه اصفهان، با اشاره به ضرورت فعاليت خيريه ها در حمايت از فعاليت هاي علمي و پژوهشي ادامه داد: خيريه هايي چون بنياد حاميان دانشگاه اصفهان مي توانند در زمينه نهادينه كردن ضرورت نياز سنجي و جذب متناسب دانشجو با نيازهاي روز موثر باشند.

وي بيان كرد : مراكز دانشگاهي در بسياري از نقاط جهان با بهره گيري از ظرفيت هاي خيريه اي، فارغ التحصيلان و چهره هاي شناخته شده علمي، فرهنگي و هنري،  اداره مي شوند.

استاندار اصفهان همچنين  اشتراك گذاري اطلاعات اين بنياد با فعاليت هاي خيرين ساير دانشگاههاي مادر اصفهان را خواستار  شد و گفت: اين اشتراك گذاري نيازمند برگزاري جلسات هماهنگي و انسجام بيشتر اين فعاليت هاي خيريه است.

وي ادامه داد: يكي از وظايف استانداري اصفهان حمايت از علم و دانشگاه است و در زمينه حمايت هاي معنوي از چنين اقداماتي كوتاهي نمي كند.

استاندار اصفهان اظهارداشت: معتقدم در شرايط كنوني به جاي افزايش كمي بايد به دنبال افزايش كيفيت دانشگاه بود.

وي با اشاره به ضرورت توجه به توليد علم، خاطرنشان كرد: پژوهش هاي دانشگاهي بايد به سمتي هدايت شود كه مشكلي از مشكلات جامعه را كم كند.

مديرعامل بنياد حاميان دانشگاه اصفهان در اين جلسه با اشاره به پيشينه و ضرورت  فعاليت اين بنياد، گفت: دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي در توسعه پايدار جامعه پيشرفته امروزي در دنيا نقش بي بديلي را به عهده دارند.

حسين فقيهيان ادامه داد:  توسعه روز افزون و شگفت آور دانش در حوزه هاي علوم و فناوري، علوم پزشكي و علوم انساني كه سبب ارتقاء كيفي زندگي بشريت شده است، از دستاوردهاي انكار ناپذير اين مراكز علمي و راهبردي است.

وي اضافه كرد: تامين پشتوانه هاي مالي اين مراكز حتي در كشورهاي متمول و ثروتمند به تنهايي از توانايي دولت ها خارج است و لذا بسياري از دانشگاه هاي پيشرو در دنيا بخش وسيعي از نيازهاي مالي خود را توسط نهادها، سازمانها و اشخاص حقيقي نيكوكار و خيرانديش تامين مي كنند.

مدير عامل بنياد حاميان دانشگاه اصفهان با اشاره به روحيه فعاليت هاي خيريه اي و نيكوكارانه مردم اصفهان، افزود:مردم ايران با الهام گرفتن از فرهنگ غني ملي و بهره گيري از تعاليم ديني از ديرباز نقش بارزي در توسعه علوم و دانش داشته اند.

وي اضافه كرد:  با توجه به اين روحيه متعالي و با عنايت به نيازهاي فزاينده دانشگاه ايجاد تشكيلاتي كه بتواند بسترمناسبي جهت جذب كمك هاي نيكوكارانه و ايجاد پشتوانه هاي مالي لازم براي توسعه دانشگاه فراهم آورد بسيار ضروري به نظر مي رسيد.

 فقيهيان اظهار كرد: دررهمين راستا بنياد حاميان دانشگاه اصفهان به همت جمعي از خيرانديشان شكل گرفت تا بتواند با استقرار تشكيلاتي منسجم، مردم نهاد و شفاف اين ضرورت اساسي را تامين نمايد

اين بنياد در قالب كميته هاي ارتباطات مردمي، دانش آموختگان، توسعه و تجهيزات، دانشجويي و فرهنگي، حاميان و ياوران خارج (بين الملل)، توسعه پژوهش، علم و فناوري و كميته موقوفات، هدايت و منابع پايدار فعاليت مي كند.

 
تاریخ:
1398/05/07
تعداد بازدید:
1214
منبع:
Powered by DorsaPortal