۱۴۰۰ دوشنبه ۳۱ خرداد
FA
دانشگاه اصفهان
دانشگاه اصفهان در ميان برترين دانشگاه هاي جهان
بر اساس تازه ترين رتبه بندي تايمز،دانشگاه اصفهان در رشته مديريت و كسب و كار در ميان برترين دانشگاه هاي جهان قرار گرفت.


بر اساس تازه ترين رتبه بندي تايمز،دانشگاه اصفهان در رشته مديريت و كسب و كار در ميان برترين دانشگاه هاي جهان قرار گرفت.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان در گفتگوي اختصاصي با واحد خبر روابط عمومي دانشگاه اظهار داشت:موسسه تايمز در تازه‌ترين بررسي خود، برترين دانشگاه‌هاي جهان در رشته مديريت و كسب و كار را معرفي كرد؛ در ميان برترين‌هاي جهان نام دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان به چشم مي‌خورد.

اين رتبه‌بندي سالانه از سوي موسسه تايمز بر اساس قضاوت و نظرات كارشناسان ارشد، اعضاي آكادميك و افرادي كه بيشترين شناخت را از دانشگاه‌هاي جهان دارند، تنظيم مي‌شود. بر اساس داده‌هاي سايت رسمي موسسه آموزش عالي تايمز، 10 جايگاه نخست اين رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي مشهور جهان در سال 2019 مربوط به دانشگاه‌هاي انگليس و آمريكا از جمله موسسه فناوري ماساچوست و دانشگاه استنفورد در اين دسته از دانشگاه‌هاي جهان در رشته مديريت و كسب و كار هستند.

بر اساس رتبه‌بندي جديد تايمز، دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان از ايران در رشته مديريت و كسب و كار به عنوان برترين‌هاي دانشگاه‌هاي ايران معرفي شده اند.

دانشگاه تهران حائز رتبه 301 در ميان 400 دانشگاه برتر جهان و دانشگاه اصفهان با كسب رتبه 501 در ميان 600 دانشگاه برتر جهان شده است. دكتر طالبي به نقش موثر گروه آموزشب مديريت در اين رتبه بندي اشاره كرد

قابل ذكر است گروه مديريت در سال 1356 به عنوان يكي از گروه هاي دانشكده علوم اداري و اقتصاد فعاليت خود را آغاز نمود. در ابتدا با رشته مديريت بازرگاني شروع به كار كرد. در سال 1368در گرايش دولتي و گرايش صنعتي نيز دانشجو پذيرفت و اولين دوره كارشناسي ارشد رشته مديريت بازرگاني با گرايش مالي شروع به كاركرد. در سال 1374 اولين دوره شبانه گروه مديريت با گرايش بازرگاني و در سال 1378 دوره كارشناسي ارشد رشته مديريت بازرگاني با گرايش بازاريابي افتتاح گرديد. هم اكنون گروه مديريت در مقطع كارشناسي با سه رشته مديريت بازرگاني _ صنعتي _ دولتي در نوبت اول و دوم و در مقطع كارشناسي ارشد در رشته مديريت بازرگاني با گرايش مالي _ گرايش بازاريابي – گرايش تحول و در رشته كارشناسي ارشد مديريت صنعتي دانشجو مي پذيرد و در دوره دكتري مديريت بازرگاني با گرايش رفتار سازماني و مديريت منابع انساني و همچنين در گرايش بازاريابي نيز دانشچو پذيرفته مي شود. در اين گروه 2 نفر عضو هيات علمي با مرتبه استاد تمام، 11 نفر با مرتبه دانشياري و 9 نفر هم با مرتبه استادياري مشغول فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي هستند.

رييس دانشگاه در خصوص كسب اين موفقيت بيان داشت: در سال هاي اخير ضمن حفظ سطح آموزشي، رويكرد دانشگاه به سمت ارتقاء كمي و كيفي فعاليت هاي پژوهشي، توليد علم با بروندادهاي كيفي، معتبر بين المللي بوده و با افزايش پذيرش دانشجويان تحصيلات تكميلي در اين زمينه رشد قابل توجهي داشته است.

با اين رويكرد گروه مديريت دانشگاه نيز در چند سال اخير همسو با سياست هاي كلان دانشگاه،  اقدام به چاپ مقالات با ضريب تاثير بالا در مجلات معتبر بين المللي نموده به طوري كه بسياري از مقالات علمي پژوهشگران، اساتيد و دانشجويان اين گروه، در چارك هاي اول و دوم Q1 , Q2 به چاپ رسيده و در اين زمينه بسيار موفقيت آميز عمل نموده اند.

 وي تصريح نمود: مشاركت اعضاي هيات علمي گروه مديريت در داوري مقالات بين المللي و انتخاب به عنوان داور برگزيده بين المللي، مشاركت اعضاي هيات علمي در هيات تحريريه مجلات بين المللي و سردبيري  مجلات بين المللي، مشاركت فعال و حضور اعضاي هيات علمي اين گروه به عنوان دانشمند پر استناد در سامانه گوگل اسكولار و  ريسرچ گيت كه سامانه هايي علمي- اجتماعي هستند، نيز موثر بوده است.

قابل ذكر است مقالات اعضاي هيات علمي با بيش از 100 هزار دانلود به عنوان پربازديد ترين مقالات از جمله مواردي است كه نشان از مشاركت فعال  گروه مديريت در راستاي بين المللي سازي و ارتقا رتبه دانشگاه در سطح ملي و بين المللي است.

دكتر طالبي در ادامه اظهار داشت:  گروه مديريت در توليد مقالات معتبر و با كيفيت بين المللي نسبت به سال گذشته رشد 30 درصدي، در ارجاع مقالات بين المللي رشد 40 درصدي، همكاري مشترك با دانشمندان بين المللي رشد 25 درصدي، در ماموريت گرايي در‌ حوزه هاي خاص رشد 50 درصدي  و در ارتقا شاخص H نيز پژوهشگران اين گروه رشد 25 درصدي نسبت سال گذشته داشته اند.

گفتني است، دانشگاه اصفهان با بيش از 15 هزار دانشجو و 650 عضو هيات علمي جز 13 دانشگاه برتر ايران است.

 

تاریخ:
1398/01/31
تعداد بازدید:
939
منبع:
Powered by DorsaPortal