درباره گروه زمين شناسي

گروه زمین شناسی به عنوان یکی از گروه های دانشکده علوم پایه در سال 1343 تاسیس شد و همان سال مقطع کارشناسی این رشته نیز با هدف تربیت متخصصان این رشته جهت خدمت و رفع نیاز جامعه و صنعت راه اندازی گردید. در سال 1368 اولین دوره تحصیلات تکمیلی در گرایش چینه نگاری و زیست دیرینه شناسی آغاز شد. بدنبال راه اندازی اولین شاخه تحصیلات تکمیلی و پس از توسعه و ارتقاء کمی و کیفی فضای آموزشی و پژوهشی، سایر رشته ها نظیر پترولوژی (سنگ شناسی) و زمین شناسی مهندسی نیز به ترتیب در سالهای1369 و 1377 راه اندازی گردید. پس از کسب موفقیت های علمی – تحقیقاتی در راستای رشته های شکل گرفته، رشته زیست دیرینه شناسی، اقتصادی، تکتونیک و آب¬شناسی نیز راه اندازی گردید و از سال 1400 به عنوان گروهی مستقل زمین شناسی در دانشگاه اصفهان شناخته شد.
در ادامه نیز دوره های دکتری در رشته های پترولوژی و زمین شناسی مهندسی و تکتونیک در این گروه راه اندازی شده است. گروه زمین شناسی با فارغ التحصیلی بیش از دو هزار دانش آموخته در مقاطع مختلف یکی از با سابقه ترین و شناخته شده ترین گروه ها در سطح کشور در امور آموزشی و پژوهشی در این رشته می باشد.
اعضای هیات علمی گروه زمین شناسی شامل 5 استاد تمام 13 دانشیار و4 استادیار در زمینه های تخصصی مختلف علوم زمین از بررسی های فسل وچینه نگاری تا بررسی خواص مهندسی خاک و سنگ، اکتشاف مواد معدنی فلزی و غیره فلزی، ساختارهای تکتونیکی، نفت، آب، فرونشست و زلزله و... در حال مطالعه و پژوهش می باشند.
تاریخ به روز رسانی:
1402/04/06
تعداد بازدید:
3065
Powered by DorsaPortal